Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

 


 

[RGV-V] VALKÍRIA  

 

 

Vitajte na stránkach klanu RUGEVIT a VALKIRIA. Členmi oboch klanov sú slovenskí a českí nadšenci MMORPG počítačovej hry World of Tanks. Názov klanu RUGEVIT má pôvod v mene našimi predkami uctievaného boha vojny, ktorý nesie posolstvo nebojácneho protivníka. Názov klanu VALKIRIA bol prevzatý z názvu prastarého slovanského emblému.

 

    Emblém VALKÍRIA sa v dávnych dobách tešil mimoriadnej úcte u slovanských vojakov obraňujúcich svoju rodnú zem, svoj prastarý rod a starú vieru. Ako ochranný symbol bol tiež používaný žrecmi na ochránenie Svätých véd. VALKÍRIA je znakom neohrozeného vojaka, symbolom múdrosti, spravodlivosti a cti. Používali ho tiež volchvovia (čarodejníci) na uchovávanie prastarých Véd. Symbol sa používal vo forme ochranných príveskov, zdobenia kapišťa a na odeve volchvov.

 

 

Bohužiaľ, ani napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo presadiť tento nádherný emblém ako klanový znak. Je nám ľúto, že ešte stále medzi ľudmi panujú lži, úplne pomýlené a pokrivené názory a pohľady na svastiku, aj keď je známe, že svastika je najstarším solárnym symbolom na svete. Pritom to vôbec neboli tie prastaré svastické symboly, ktoré rozpútali 2.svetovú vojnu, ale hlúpi ľudia.

 

 


TOPlist